MŪSŲ VERTYBĖS

Šiandien viešėjom nedideliame Lietuvos mieste. Čia turėjo vykti muzikos diena, ta proga, išėjom pasižvalgyti po centrą. Deja, pora valndų nuo šventės pradžios, jau nieko neradom. Keletą jaunuolių, stoviniuojančių vienoje vietoje, pora jaunų šeimų, kitoje. Tiek tos šventės ir žmonių.
Bet už tai tuštėjantys namai praktiškai visi atrenovuoti, nelabai naudojamos gatvės restauruojamos iš pagrindų, o žmonių neprisišaukianti bažnyčia dar kvepia nauja apdaila.
Ir šį liūdną paveikslą įrėminantys vienos gyventojos žodžiai: “nes
statybos darbai svarbiau už dvasinius reikalus”.

Kažkuriuo metu norisi supykti ant politikų, biurokratų, ar kunigų, kurie išsijuosę gražina fasadus, sienas, ar grindinius, bet praktiškai neužsiima žmonių dvasia – bendravimu, ugdymu, vienijimu.
Norisi supykti, bet negali, nes supranti, kad apsižvalgius aplink – matai tą patį.
Mes statomės dailius namukus, įsirenginėjam ikėjiškai stilingus butukus, perkam vis naujesnes mašinas, rengiamės ultramadingais drabužius, dailinam veidus ir kūnus vis kietesne kosmetika ir visa tai dar užlifuojam talentingais instafiltrais.

O kaip su vidum? Bendruomenės?Šeimos? Savo?

Mokame bendrauti? Drįstam spręsti kylančias problemas drauge? Palaikom kaimynus jų bėdoje? Dažnai kviečiam prie pietų stalo draugus? Randame laiko labiau pažinti savo antrą pusę? Žaidžiame su savo vaikais?

Suprantu, fasadus dailinti lengva ir smagu, nes rezultatai matosi iš karto ir yra kuo pasirodyt prieš kitus.

O štai vidaus dailinimui kartais ir viso gyvenimo neužtenka. O ir pasigirti kažkaip keista. Pasakysi žmogui – mūsų šeima darni, ar puikiai sugyvenam su kaimynais, ar miestelyje labai draugiškai švenčiam nacionalines šventes, ir ką? Pažiūrės kaip į keistuolį ir tiek to įdomumo.

Ir nors daugėja iniciatyvų, pastangų ir noro auginti dvasinius, o ne statybinius reikalus, vis dar fasadų prabanga be gailesčio baksnoja į mūsų vidinį skurdą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: