KAI SPORTAS LAIMI

Sėdžiu kavinėje, laukiu savo “pykčio” deserto.

Čia toks reikalas, kai labai ant ko nors įsiunti, viską trenki lauk, išvažiuoji pabūti su savimi ir tą pabūvimą pradedi nuo rimto deserto, nes cukraus kiekis greituoju būdu reabilituoja pirmą pasiūtimo bangą. O jo užkandus ir lengvai apsvaigus nuo išskyrusių laimės hormonų, jau galima ramiau pamąstyti, kaip čia atsipalaiduoti ir palikti viską susigulėjimui bei prisisirpinti tolimesniems sprendimams.

Taigi, laukiu aš to deserto, nusprendžiu padėti telefoną į šoną ir tiesiog pasibūti ir stebėti aplinką.
O aplinka ilgai poilsiauti nedavė – iškart parodė vaizdelį, kuris sukėlė krūvą apmąstymų ir palyginimų, tad teko imti atgal telefoną ir viską užrašyti.

Kavinėje atsisėdau prieš ledo areną, kurioje treniravosi ledo ritulininkai. Maniau, paganysiu akis į sportuojančius vyrukus, vis smagiau bus, ale per anksti apsidžiaugiau. Sportininkų veidus užstojo grotuoti šalmai, per kuriuos norint ką įžiūrėti, reikėtų, matyt, traukti  šampano dugnų dydžio akinius, o jų figūros buvo apkrautos didžiausiomis apsaugomis, kurios labiau priminė pusiau pliušinius transformerius, nei kūnus, į kuriuos moteris visai norėtų pagainioti akį.
Su lengvu nusivylimu, visgi pradėjau stebėti vieną tansformerį, kuris kantriai ir kietai šlifavo savo judesiukus ir taip gainiojo ant kelių klūpintį vartininką, lyg norėtų suvaryti šaibą į vartus su juo visu.

Ir staiga atėjo mintis: sportininkai, norėdami pasiekti gerų rezultatų, be dvejonių žino, kad reikia nuolat treniruotis ir šlifuoti savo įgūdžius. Ir beje, tai daryti įvairiai, t.y. treniruojant visas raumenų grupes, ištvermę, strateginį-žaidybinį mąstymą, netgi psichologinį atsparumą ir visa tai nukreipiant ir aiškiai žinant į kokį rezultatą tu čia prakaituoji. Jie samdosi įvairiausius trenerius, masažuotojus ir kitokius specialistus, kad tik jie savo žiniomis ir kompetencijomis padėtų jam dar labiau.

O tarpusavio santykiuose? Mes treniruojamės? Šlifuojam judesius? Vystom visas “raumenų grupes”, strateginį mąstymą ar pasichologinį atsparumą? Grūdinamės? Einam pas specialistus, trenerius, ar tiesiog patyrusius žmones? Na gerai, santykiuose bent žinome, kokie mūsų siekiami rezultatai?

Taip, taip, jau galiu girdėti jūsų murmėjimą, kad visi nori būti mylimi, laimingi, juk apie kokius kitus rezultatus galim kalbėti?

Ir nors nepalyginama, bet palyginkime su sportininkais – jeigu jų siekiami rezultatai apsiribotų abstrakčiais vaizdeliais: “noriu laimėti ir būti pripažintas ir mylimas…” Kaip manote, to jiems užtektų?

Geri sportininkai žino konkrečiai kokiu etapu ir ko jiems reikia: ištvermės – kiek laiko sugebėti atlaikyti intensyvų rėžimą; gebėjimo galingai spurtuoti – per kiek sekundžių nubėgti 50 metrų; taiklumo – kiek iš kiek pataikyti, kad abi rankos būtų paruoštos, kad pataikyti pavyktų iš įvairių pozicijų ir netgi puolant visai priešininkų komandai.

Puikūs sportininkai dar žino ir savo varžovus: pažindinasi su jų žaidybinėmis strategijomis, silpnomis ir stipriomis pusėmis. Ir atsižvelgdami į tai, ruošiasi varžyboms.
Beje, atkreipkit dėmesį – jie ruošiasi iki varžybų: eina į treniruotes, sportuoja, dirba, leidžia pinigus, kad tik kuo geriau pasiruoštų tam svarbiam susitikimui.
Dar ne viskas – po varžybų jie analizuoja savo nesėkmes, koreguoja pagal jas treniruočių programą ir vėl dirba.
Nemažai pastangų?

O ką mes su savo santykiais? Esame išsianalizavę pirmiausiai savo silpnąsias puses? Kartoju: PIRMIAUSIAI SAVO, ne, vaizdžiai tariant, varžovo.
Ar esam susidarę planą, kaip tas savo puses treniruosim, ar kiek reiks laiko, pinigų, energijos?
Ar žinome, savo sparingo partnerio specifiką?
Ir galiausiai ar treniruojamės?
Ne, ne pačiose varžybose, t.y. santykyje su kitu, bet savarankiškai, dar iki susitikimo su “varžovu”?
Daugumos mūsų to nemokė tėvai, nesupažindino mokykla, neapšvietė aukštoji. Na, bet gyvenimas tai mūsų – nesuteikė išsimokslinimo kiti, tai reiktų gal pasirūpinti patiems?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: