KAIP MĖGAUTIS DARBU IR PASIEKTI GERŲ REZULTATŲ

 

Keletas punktų iš patirties, kaip kasdienį 8 valandų gyvenimą, praleidžiamą darbe, padaryti geresnį.

1. Tikėkite idėja, kurią vystote, su kuria dirbate.

Pateiksiu kiek neįprastą pavyzdį, bet įsiskaitykite ir pabandykite suvokti, kiek galingas tikėjimas idėja. FTB agentė dirbusi dešimt metų su teroristais, per interviu pasakė: “visi žmonės galvoja, kad jie yra geriečiai“. Įsivaizduokite, jei tikėjimas, kad darai “gera“, paskatina masinėms žudynėms, tai kokių rezultatų galima pasiekti dirbant prie tikrai realios naudos suteikiančios idėjos? Suvokite, kokią naudą duoda jūsų veiklą, kad ir jūsų šaliai, miestui ar bendruomenei. Būtent šis punktas labiausiai garantuoja mėgavimąsi kiekviena diena savo darbe.

2. Būkite atviras. Klauskite drąsiai. Visada.

Manipuliavimas yra didelis ginklas tiek vadovų, tiek kolegų, tiek klientų arsenale. Yra vienas požymis – jei bendraudamas su žmogum pasijutote kažkuo kaltas, vadinasi jumis manipuliuoja. Tuomet geriausias atsakas – atvirumas.
Klauskite drąsiai darbdavio kokių rezultatų iš jūsų tikimasi, kiek jums mokės už papildomą darbą, kokios realios karjeros galimybės. Klauskite drąsiai klientų, ko jie nori, kaip jiems patiko jūsų darbas, ko ieškotų pas kitus. Aiškus žinojimas ko, kiek ir už kiek iš jūsų tikisi kiti, leidžia ramiai ir koncentruotai dirbti. O jeigu atsakymo nesupratote, išdrįskite perklausti dar kartą. Daug paprasčiau gyvenime yra iš tiesų suvokti kitą žmogų ir ko jis iš jūsų nori, nei pasirodyti neva protingu ir neperklausti dusyk.
Beje, jei jums kas nors, ką nors neaiškiai aiškina, vadinasi tas žmogus dar pats tiksliai nesuvokia, ko konkrečiai nori, tad jūsų perklausimas jam irgi padės pažinti savo poreikį.

3. Žinokite, savo vertę, t.y. pažinkite ir mokėkite įvardinti savo stiprybes ir galimybes.

Yra tekę girdėti darbo pokalbyje žmonių, kurie sako: “mane turi girti kiti, o ne aš pats“. Girti – taip, bet realiai save vertinti, žinoti savo stipriąsias puses, atidirbtus įgūdžius, tai ką labiausiai mėgstate yra jūsų ir tik jūsų atsakomybė. Vertinkite save, patirtį, bet neprisiriškite prie jos. Jūs turėjote sunkumų gyvenime? Valio – jie jus padarė tokį, koks esate dabar, ženkit žingsnį toliau.

4. Praktika, praktika, praktika.

Tobulinkite savo įgūdžius darbe, domėkitės, plėskite žinias, net jei už tai jums nemoka, net jei niekas dėl to negiria. To labiausiai reikia jums patiems. Yra tekę girdėti mažai apmokamosiose pozicijose dirbančių nepatenkintų darbuotojų, kurie savo nekokybišką darbą ir pastangų bei iniciatyvos stoką teisina tokia fraze: “man už tai nemoka“. Patikėkit, jei jūs stengsitės būti iki galo paslaugus klientui, partneriui, tiekėjui, net jei jūsų darbovietė ar vadovas tokie nėra ir jūsų pastangų nevertina, būtinai atsiras tas, kas tai įvertins ir jūs gausite savęs verto darbo pasiūlymo. Tik reikia tapti tuo vertu kiek įmanoma geresnių pasiūlymų.

5. Bukite lazeriu.

Koncentruokitės į kiek įmanoma mažiau veiklų. Yra žmonių, kurie dirba penkis darbus ir ir nei viename nebūna geri. Įsivaizduokite kaitrinę lemputę ir lazerį – abu šviečia ta pačia galia, tik kaitrinė lemputė šviesą išsklaido į visas puses, o lazeris ją visą sukoncentruoja į vieną tašką. Kuriuo galėtumėte pjaustyti metalą? Taip ir su darbais – galima užsiimti daug kuo, klausimas tik kokia iš to nauda jums ir tiems, dėl ko dirbate.

6. Būkite malonus asmuo.

Visada norisi ką nors padaryti maloniam žmogui – padėti jam, nupirkti iš jo, paklausyti, ką jis daro. Nereikia būti šikniais. Jau ne 90-ieji, kai kieti, skūsti berniukai buvo autoritetais. Dabar žmonės valdomi daug subtiliau, nei per grėsmingą autoritetą. Žinoma, jūs galite būti arogantiškas, besikeikiantis ir kitus menkinantis visažinis, tik klausimas ar jūs tikrai būsite laimingas pristraukęs atiinkamų gerbėjų būrį.

7. Būkite savimi.

Mėgdžiojimą palikite beždžionėms, o patys užsiimkite savęs pažinimu. Jei jums kas jors patiko ar padarė įspūdį, atidžiai stebėkite tą žmogų, suvokite, kuri savybė jus sužavėjo ir, įsivertinę savo galimybes, ugdykite tą savybę savyje. Gyvenimas per trumpas būti kuo nors kitu.

Žinoma, jei jums nepatinka darbas, kurį dirbate, bus sunkiau. Žinote, kur jūsų talentas, ieškokite galimybių ten. Nežinote? Tada nuoširdžiai dirbkite savo dabartiniame darbe, su atsidavimu ir meile žmonėms ir jūs greit atrasite savo kelią.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: