KAI AŠ BUVAU PROTINGA

Kai prieš kelis metus intensyviai pradėjau domėtis saviugda ir asmenybės tobulėjimu, jau po pirmų seminarų patapau labai protinga.

Iškart supratau, ką reikia keisti ir taisyti… kituose. Ir darbavausi. Vaikščiojau į vis daugiau seminarų ir aiškinau vyrui, kaip jam reikia tvarkytis gyvenimą. Skaičiau vis daugiau knygų ir nurodinėjau mamai, kaip jai reikia būti laimingai. Vos ne kasdien žiūrėdavau įvairias paskaitas per internetą ir energingai „kaučinau“ draugus apie sėkmę ir norų išsipildymo technikas. Su kiekviena diena informacijos bagažas pilnėjo ir pilnėjo. Po pusmečio manęs su tokiu lagaminu jau į Ryanair‘ą nebūtų įsileidę, o, praėjus metams, ir joks tanklaivis nebūtų patempęs visos mano „išminties“ mantos.

Tik niekaip nesuprasdavau vienos smulkmenos. Aš juk VISKĄ ŽINAU, o laimės… nė padujų.

Tiesa, mano smegenyse kažkur sušmėžuodavo vienos lektorės žodžiai: „Tik visa tai išgirdusios nebėkit mokyti savo vyrų, o taikykite pačios sau“. Bet tai palaukit, nuramindavau iškart tą mintį – negi aš dabar pati viena viską darysiu, o kiti kaip sakoma, jau „ant gatavo“ atvažiuos, na jau tikrai – ne.

Bet visgi mano vidinis noras jausti laimę buvo toks stiprus, kad gyvenimas suorganizavo tris mokytojus, kurie paskatino sustoti ir susivokti – ar toliau rinkti ir kolekcionuoti informaciją, ar visgi reikia kažką keisti.

Pirmas mokytojas.

Pirmu mokytoju tapo mano vyras. Pamenu, buvo vakaras ir aš ką tik buvau grįžusi iš darbo, kurio nemėgau. Kaip visada pavargusi, įpykusi ir giliai viduje slėpdama nepasitenkinimo jausmą savimi ir gyvenimu. Žodžiu, pati ta savijauta su vyru pradėti „brandžią“ diskusiją pavadinimu „Kodėl TU nelaimingas? Būk laimingu“. Išsijuosusi aiškinu: „Kaip aš gerai darau: ir sportuoju, ir pozityviai mąstau (na bent labai stengiuosi), ir domiuosi viskuo ir save labai analizuoju, o jis – ką? Nieko!“ – teškiu jam ir stebiu griežtai primerktomis akimis ir piktai suspaustomis lūpomis.
O jis, išklausęs mano litaniją, ramiai atsakė: „Aš puikiai matau, ką tu darai ir matau, kad esi vis tiek nelaiminga, tai kodėl aš turiu daryti kažką panašaus, jei tai neveikia? PARODYK pavyzdį būdama laiminga ir aš tikrai pasinaudosiu tavo patirtimi“. Dabar jau nepamenu ar ištariau tai garsiai, ar pasakiau sau mintyse, bet pasiryžimą pajaučiau tvirtą: „Gerai! Aš būsiu! Aš tau dar parodysiu“.
Dabar, bet kada, kai tik bandau ant ko nors mintyse urgzti ar ką nors kritikuoti, galvoje visada suskamba: „Parodyk pavyzdį“. Už tai esu savo vyrui nuoširdžiai dėkinga.

Antras mokytojas.

Antru mokytoju tapo į rankas pakliuvęs straipsnis apie „Moters sąmoningumo lygmenis“. Straipsnis labai gražiai pasakoja apie moteris, kurios renka begalę informacijos apie laimę ir asmenybės tobulėjimą, bet… nedaug ką taiko savo gyvenime, nors puikiai apie viską gali paaiškinti kitiems. Tokios moterys priskiriamos trečiam sąmoningumo lygmeniui.
Perskaičiusi šią pastraipą karštligiškai rijau tekstą toliau, tikėdamasi, kad tas trečias lygmuo, tai jau aukštasis normalių moterų pilotažas, o ketvirtas lygmuo bus koks nors sunkiai pasiekiamas šventųjų moterų olimpas vadovaujamas Motinos Teresės. Tik tokioms moterims galėčiau nusileisti. Deja…
Aukštesniam – ketvirtam – sąmoningumo lygmeniui, buvo priskiriamos tokios moterys, kurios tiesiog įgytas žinias taiko savo gyvenime praktiškai ir, „perleisdamos“ negyvą informaciją per savo patirtį, paverčia ją autentiškomis Žiniomis. Tokios moterys vadinamos ne protingomis, o IŠMINTINGOMIS. Net širdis tirpo galvojant, kad galiu būti išmintinga moterimi, o ir likęs tik vienas laiptelis – iš trečio į ketvirtą… (Beje, Šventosios priskiriamos penktam sąmoningumo lygmeniui. Yra kur tobulėti.)

Trečias mokytojas.

Trečias mokytojas, o tiksliau mokytoja, buvo mano psichologė. Gyvenime man labai pasisekė – pirmą kartą nusprendžiau ieškoti laimės receptų pas psichologijos specialistus, ir, mano nuomone, iškart gavau geriausią, kokią tik galėjau gauti. Ji viena pirmųjų, kuri paskatino mano artimesnę pažintį su Vedų išmintimi. Jos pagalba sunkias savo gyvenimo situacijas galėdavau matyti iš šono, kitų žmonių akimis.
Ir kas būdavo pikčiausia, jos niekaip nepavykdavo apgauti aiškinant, kad aš esu labai laiminga, tik kiti turi problemų. Kai tik pradėdavau pasakoti, kaip man patinka mano darbas, kokia esu laiminga, nes kasdien galiu įrodinėti, kad esu geriausia ir pati moku uždirbti didelius pinigus, tuomet jos veidas suakmenėdavo, akys truputį išsipūsdavo ir, aš spėju, ji labai stengdavosi nepradėti žiovauti. Jai dar nieko nepasakius, man jau dingdavo fantazija pasakoti tas istorijas, kuriomis aš save įtikinėjau metų metus.
Po nepilnų metų praktikos, ji išdavė, kad su manimi niekada ir nesigavo terapija, o daugiau vadinamas gyvenimo koučingas („life couching“). Vistiek aš jai esu labai dėkinga už kiekvieną pokalbį ir Vedas. Ir džiaugiuosi dabar galėdama vadinti ją Drauge.

Gavusi svarbias pamokas iš šių trijų mokytojų, tvirtai nusprendžiau pasiekti ketvirtą lygmenį ir tapti išmintinga moterimi. Ir tuomet prasidėjo visas smagumas. Gyvenimas pradėjo keistis beprotišku greičiu. Į gera. Aš keičiuosi ir man atrodo, kad mano vyras keičiasi, mama keičiasi, aplinka keičiasi. Į gera. Nors kartais man kyla klausimas, kad gal jie visi tokie ir buvo, tik aš nepastebėdavau?

Dabar kiekvieną kartą, kai moteris, kuri ieško savo laimės recepto, klausia manęs kaip pakeisti savo vyrą, kad būti laimingai, aš atsakau su tokia istorija:
„Įsivaizduok, po audringo vakarėlio Tu atsikeli ryte, visa susivėlusi, nubėgusiu tušu, su pridžiūvusia ant skruosto seile ir prieini prie veidrodžio. Pamačiusi tokį vaizdelį, Tu pradedi įnirtingai valyti… veidrodį. Kokia iš to nauda?“

Nors kai aš buvau protinga, tai veidrodį šveisdavau iki pamėlynavimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: