APIE NORUS (II DALIS). NORŲ FORMULAVIMAS

Anksčiau rašiau… APIE NORUS (I DALIS). KODĖL MŪSŲ NORAI PILDOSI?

Pirmojo teksto dalyje susipažinome su vienu iš svarbiausių visatos dėsnių, kuris teigia, kad visi mūsų norai pildomi Absoliučios Tiesos – pirminio visatos šaltinio. Šios žinios užrašytos senovės traktate „Šri Išopanišada“: „Dievo asmuo, <…> nuo neatmenamų laikų patenkinantis kiekvieno troškimus“.

Šias žinias skelbė Jėzus savo mokiniams: „Prašykite, ir gausite. Ieškokite, ir rasite. Belskite, ir jums bus atidaryta. Kiekvienas, kas prašo, gauna, kas ieško, randa, ir beldžiančiam atidaroma.“ (Lk 11, 5-13).

Tą patvirtina ir daugelio žmonių, besinaudojančių šiuolaikinės psichologijos metodikomis tam, kad pasiektų savų tikslų, patirtys.

Žinodami, kad norai pildomi, ypatingai svarbu pažinti save ir aiškiai suvokti savo sąmoningus ir pasąmoninius norus. Ko tam reikia?

Kaip jau rekomenduota ankstesniame tekste: “…surašykite visus norus ant lapo nevaržydami savęs kritika ir abejonėmis, tegul jų ten būna 100, 200 ir daugiau“.
Didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduria žmonės, kai jiems duodi tokią užduotį, tai tiesiog skirti sau laiko, darbų gausoje paspausti pauzę ir tiesiog padaryti tai. Jei jau žengėte šį žingsnį, sveikinu – jūs esate vienas iš šimto.

Surašius visus norus, svarbu su jais padirbėti atliekant toliau išvardintas užduotis:

1. Rašykite norus esamuoju laiku. Pavyzdžiui, norite naujo automobilio, rašykite: „aš gaunu naują automobilį“. Kodėl „gaunu“? Na nebent jūs norite NUSIPIRKTI, o jei norite gauti dovanų, tai rašykite „GAUNU“ arba dar paprasčiau “TURIU“.

2. Savo noruose nelinkėkite blogo kitam – kad ir kaip banalu, tai atsisuks prieš jus. Pavyzdžiui, jei nebenorite matyti netikšos savo vyro sesers, gyvenimas gali išpildyti jūsų norą… išskirdamas jus su jūsų vyru. Geriau tokiose situacijose paprašykite suvokimo: “Ką per vieną ar kitą jums nemalonų žmogų gyvenimas nori parodyti apie jus pačius?“.

3.  Nerašykite norus su neiginiais: “Nenoriu sirgti“ arba “Nenoriu būti vieniša“. Mūsų pasąmonė nesuvokia neiginių, kadangi mes mąstome ne tekstu, o vaizdiniais. Atkreipkite dėmesį, koks pirmas, intuityvus paveiksliukas jums nusipiešia, kai ištariate žodį NESERGU ir kai ištariate žodį ESU SVEIKAS.

4.  Jei užrašėte tik kelis, abstrakčius ar, kaip jums atrodo, visaapimančius norus, kaip esu sveikas, tuomet siūlau konkretinti šiuos norus, kad labiau suvoktumėte, ką jums reiškia sveikata ar laimė. Tai gali būti – noriu būti energingas, turėti sveikas akis, gražią odą ir t.t. Arba noriu gražių namų, ar žinote, kas jums yra gražūs namai? Butas miesto centre, namukas miško pakrašty ar pilis Trakų saloje. Tikslinkite abstrakčius norus iki aiškiai suprantamų jums patiems. Taip pat būkite atidūs su kitų sugalvotais lozungais, kaip noriu finansinės laisvės. Finansinė laisvė gali būti ir laisvė nuo finansų – rašykite sau suprantamais žodžiais.

5. Prie kiekvieno noro paklauskite savęs ir užrašykite: „kaip jūs jausitės nuo 0 iki 10 vertinimo sistemoje, kai šis noras išsipildys. Jei vertinimo balas nesieks 9, paklauskite savęs, kaip turi būti, kad būtų 10. Taip jūs išgryninsite savo norų svarbą, o tuos, kuriuos įvertinsite 7 ir mažiau, pažiūrėkite ar išvis verta palikti.

6. Suskirstykite norus į 4 grupes: fizinė grupė (sveikata, kūnas, materialūs dalykai), socialinė-emocinė (santykiai, jausmai, įspūdžiai), intelektualinė (nauji įgūdžiai, žinios), dvasinė. Šis suskirstymas padės jums suvokti į kokią sferą labiausiai nukreiptas jūsų dėmesys. Nepamirškite, kad laimingas tas žmogus, kuris savo gyvenime harmoningai suderina visas sritis.

7.Surašę svarbiausius norus, aiškiai įsivaizduokite kaip jūs jausitės, kai jie išsipildys. Aprašykite iki smukiausių detalių kokius jausmus, įspūdžius, prasmę jums tai suteiks.

8. Kai jau turėsite savo sąrašą, paprašykite nuoširdžiai, su meile ir dėkingumu, Visatos, ar Dievo, kad šie išpildytų jūsų norus. Saugiai įsidėkite sąrašą į kišenę, visada jį turėkite ir…

9. Pradėkite stebėti pasaulį ir save. Pas jus ateis naujos galimybės ir signalai, ką reiktų padaryti, kad jūsų norai išsipildytų.

10. Belieka VEIKTI.

Kitas tekstas:

APIE NORUS (III DALIS). LYDERIŲ VEIKIMO PRINCIPAI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: