NORITE IŠSIVALYTI GALVĄ – IŠSIVALYKITE NAMUS

Sakoma, moteris turi du kūnus – savo ir namus, kuriuose gyvena. Šį kartą pakalbėkime apie antruosius. Jei namai netvarkingi, moteris niekada nesijaus gerai. Ir tikrai niekas nesiginčys, kad susitvarkius namuose, aplanko palengvėjimas, jaukumas bei aiškumas galvoje. Griežtas visatos dėsnis skelbia – vidinė švara neįmanoma be išorinės, namų ir kūno, švaros. O taip pat, švara ir tvarka gali atnešti ir daug naujų ir gerų dalykų namo ir į gyvenimą.
Visgi, prieš aptariant kokias dovanas jums atneš sėkmės deivė į švarius namus, pirmiausia – susitvarkykime.

Taigi, nuo ko pradėti:
1. Drabužių spinta.
Drabužių spintoje padarykite reviziją. Būtinai išmeskite ar atiduokite suplyšusius, nenešiojamus, nusenusius drabužius. Kiekvieną drabužį paimkite į rankas, jei reikia užsidėkite, ir pajauskite ar tai mylimas daiktas, kaip jaučiatės su juo ir tik jei jis sukelia geras emocijas – pasilikite jį.
Dabar internete galima rasti labai daug įvairių pamokėlių kaip lankstyti drabužius, kad būtų patogu pasidėti, neužimtų daug vietos ir būtų galima palaikyti tvarką.
Beje, kalbant apie batus, jų ypatingai negalima namie laikyti suplyšusių ar sudėvėtų.

2. Knygos, dokumentai.
Dažniausiai, kad ir kaip intelektualiai ir stilingai atrodo, bibliotekos namie daugiau gali kenkti nei suteikti jaukumo. Rekomenduojama kaip ir su drabužiais, pasilikti tik tas knygas, kurios jums patinka, sukelia geras emocijas ir norisi rekomenduoti kitiems. Visa kita dažniausiai renka dulkes ir sudaro labai slogią atmosferą. Nebent tai yra šventraščiai. Tokios knygos kaip šventraščiai ar bendrai šventųjų paveikslai bei šviesi muzika, valo namie atmosferą ir suteikia jaukumo.
Dokumentus taipogi turėtumėte peržiūrėti, atrinkti aktualius, svarbius ir tvarkingai susidėti į aplanką.

3. Virtuvė.
Tai ypatinga vieta namuose, kuri gali atnešti daug turto ir kurti stiprius šeimyninius santykius. Sakoma, kad kaip šeimininkė gali patiekti stalą, tokią energiją ji namuose ir kuria. Jei stalas patiestas gražia staltiese, indai gražūs, suderinti ir sveiki, o maistas patiekiamas gamintas su meile, galite būti garantuotos – sėkmės deivė jūsų namuose apsigyvens ilgam. Vien jau pati įsiklausykite į save – kokie jausmai apima gražiai serviruojant, dengiant stalą ir laukiant, kol galėsite pavaišinti namiškius ir svečius savo gamintu maistu. Nuostabus pilnatvės jausmas? Moters savijauta – tai visų namų atmosfera, kuri pakrauna ir kitus namiškius. Kuo daugiau meilės skirsite elementams pakrauti, tuo bus laimingesni namiškiai.
Būtinai išmeskite įskilusius, įdužusius indus, senus maisto produktus. Iššveiskite visus užsisenėjusius kampus, išmeskite sugedusius buitinius prietaisus – jie įneša skurdo, nepritekliaus, o tuo pačiu ir nesantaikos energiją į namus.

4. Patalynė.
Lovoje praleidžiame trečdalį savo gyvenimo ir tam, kad tas trečdalis mus nuramintų, pailsintų ir pakrautų aktyviai dienai, higiena čia irgi turi ypatingą reikšmę. Patalynė – čiužinys, pagalvės, antklodės, turi būti tik jūsų, t.y. nenaudokite kitų žmonių – mamų, močiučių – jums atiduoto kraičio, nebent jis buvo nenaudojamas. Rekomenduojama patalynę keisti kas pusę metų. Patalynės užvalkalus plauti kas dvi savaites.

Susitvarkius svarbiausius namų kampus ir išvalę vietas, kuriuose laikoma daugiausiai daiktų, svarbu juos ten tvarkingai sudėti, o visus likusius namus tvarkytis laikantis kelių bendrų taisyklių:

1. Tvarkydamosi spintą bei visa kitą prisiminkite, kad jei daikto nenaudojate metus, vadinasi su juo reikia atsisveikinti.
2. Rekomenduojama kasdien praplauti grindis šaltu vandeniu, tai visada apvalys namus ir sukurs gerą atmosferą.
3. Namuose neturėtų būti sulūžusių, sugedusių daiktų: baldų, buitinių prietaisų, indų ir t.t.
4. Norint lengviau palaikyti tvarką, reikia kiekvienam daiktui rasti jo vietą ir visada pasinaudojus padėti ten.
5. Daiktus reikia gerbti, visgi jūs įdėjote nemažai energijos, kad jis pas jus namie atsirastų.
6. Jei visgi samdote namų tvarkytoją ar, pavyzdžiui, rūbų lygintoją, tai negarantuos namie jaukumo, nes nebus pačios šeimininkės energijos, o kaip tik atsiras svetimų moterų energija, kuri gali įnešti sumaišties. Tokiu atveju, bent praeikite ir perlankstykite vyro rūbus, ar perstatykite daiktus, kad namai pajaustų jūsų meilę.

Ir pagaliau, apie naudą ir dovanas, kurių galite tikėtis nuoširdžiai ir su meile besitvarkydamos namus:

Nauji daiktai – vienas iš visatos dėsnių teigia, kad tuščia vieta ilgai nebūna, taigi atsisveikinusios su senais daiktais, galite tikėtis, kad pas jus greičiau ateis laukiami nauji daiktai.

Ir svarbiausia – geresni santykiai šeimoje. Jei vyras dėl vienokių ar kitokių priežasčių retai būna namie – sukurta jauki meilės atmosfera tikrai dažniau trauks jį grįžti ir rečiau išeiti. Jūsų rūpesčio ir meilės dėka tiek vyrui, tiek visai šeimai – namai turėtų būti kaip oazė, kurioje galima pasislėpti ir pailsėti nuo pasaulio triukšmo ir streso. Tik atsipalaidavus, tinkamoje aplinkoje, galima kurti gilesnius, brandesnius tarpusavio santykius.

Pabaigai noriu pasidalinti citata iš japonų filmo apie tvarkymąsi:

Įsivaizduokite, jei gyventumėte tik tarp tų daiktų, kurie šildo širdį, suteikia geras emocijas ir leidžia gyventi čia ir dabar, o ne pririša prie praeities.

Straipsnio autorė: Viktorija Raudė

Norinčioms pasižiūrėti lengvą japonų filmą apie tai kaip tvarka namuose įveda tvarką ir gyvenime, pridedu nuorodą (japoniškas su angliškais subtitrais):

http://kissasian.ch/Drama/Jinsei-ga-Tokimeku-Katazuke-no-Maho/Full?id=25380

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: