ŽODŽIŲ NUODAI

“Pradžioje buvo Žodis… Visa per jį atsirado, ir be jo neatsirado nieko, kas tik yra atsiradę“.
Taip, tai ištrauka iš Biblijos.
Ne, tai nėra pasakaitė. Tai užkoduotos žinios, kurias kiekvienas suvokia pagal savo sąmoningumo lygmenį. 
Taigi, Dievas tarė žodį ir sukūrė pasaulį. Lygiai taip pat savo žodžiais jūs kuriate savo pasaulį.
Galbūt, dar neįsivaizduojate, koks žodis galingas ir kaip jis veikia jūsų gyvenimą? Apie tai galima rašyti enciklopedijas, bet šiandien geriau pasidalinsiu keliomis praktinėmis įžvalgomis kasdieniam gyvenimui.

Vaikai
Maži vaikai – maži vargai, dideli vaikai – dideli vargai. Giliai įsišaknijęs posakis mūsų kalboje. Atkreipkit dėmesį, kaip sekasi tiems, kurie itin dažnai mėgsta kartoti šį priežodį.
Nekapsėkitė tokios programos savo vaikams, anūkams ar kitoms mamoms. Keiskit: maži vaikai – maži džiaugsmai, dideli vaikai – dideli džiaugsmai.
Kalbant apie vaikus ar su vaikais, jų artimieji turėtų būti ypatingai atsakingi už savo žodžius. Mamų ir tėvų pasisakymai vaikams veikia tiesiogiai, kaip stiprūs palaiminimai ar prakeikimai. Pavyzdžiui, jei jūsų vaikas linkęs sirgti, pastebėkite save, ar nevadinate jo dažnai savo vargeliu, ligoniuku, bėduliu, silpnu? Kiekvienas toks jūsų epitetas veikia vaiko sveikatą. Ir, kaip suprantate, ne į teigiamą pusę.
Arba mamos, auginančios kūdikėlius, kurie neskuba ropoti ar vaikščioti kaip jų bendraamžiai, jau klijuoja etiketę “tinginukas“. Patikėkit, neverta. Jei vaikas ir neturėjo polinkio tingėti, jūsų dėka – įgys.

Pinigai.
Čia dažnai karaliaujanti frazė: “Būkim biedni, bet teisingi?“ Tikrai? O gal būkim ir turtingi ir teisingi? Juk taip irgi galima.
O jeigu vistiek norite būti “biedni“, tai būtinai pinigus vadinkite “pinigėliais“. O vystydami “versliuką“, pasirašinėkite “sutartėles“ ir išstatinėkite “sąskaitėles“. “Pelniukas“ ir “sėkmytė“ garantuoti. Nors kažkodėl “pelniukas“ ar “algelė“, nėra populiarūs deminutyvai. Kaip manot, kodėl?

Vyrai ir moterys
Vyrams. Jei, demonstruodami savo nepilnavertiškumą, moteris vadinate bobom, tame tarpe ir savo antrą pusę, nesitikėkite tada gyvent su karalienėm.
Moterims. Gyvenate su savo diedu? O gal būtų geriau su vyru? Didvyriu? Šaunuoliu?

Čia tik keletas nuodingų žodžių ir priežodžių, o jų begalės. Kol vartojame iš inercijos, nesusimąstydami, jie nuodija mums gyvenimą.

Būkite sąmoningi. Tarkit žodžius ir jauskit, kaip jūsų kūnas tuo metu reaguoja. Taip atsirinksite, ką verta ir ko neverta sakyti.

Ir pabaigai.
Mylėkime ne iki grabo lentos, o amžinai. Taip meilė tęsis daug ilgiau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: