VERTYBĖS

Pažinties su savimi kelią visada verta pradėti nuo esminių dalykų, kurie formuoja žmogaus pasaulėžiūrą, poelgius ir reakciją į vykstančias situacijas.
Ar žinote, kas jums yra svarbiausia? Ar nujaučiate, kas daro poveikį jūsų kasdieniams pasirinkimams? O gal spėliojate, kaip geriausiai būtų pasielgti, bet nežinote, ką tai jums duos?
Išsigryninkite savo gyvenimo vertybes. Jūsų asmenines, jūsų šeimos, jūsų įmonės. Suvokus ir sau įsivardinus pagrindines vertybes tampa daug lengviau pažinti save, gyventi šeimoje ar dirbti komandoje.
Dalinuosi pratimu, kuris leis suvokti, kokios vertybės veikia jūsų gyvenimą. Būkite sąžiningi, nes šiuo atveju galite apgauti tik save.

Žemiau rasite sąrašą vertybių, kurį rekomenduoju atsispausdinti ir atlikti tokius veiksmus:

1. Iš sąrašo išrinkite 10 dalykų, kurie Jums atrodo gyvenime reikšmingiausi, be kurių Jūs nebūtumėte Jūs.
Apmąstykite išrinktas vertybes:
Ši vertybė pagrindinė ar pagalbinė? Jeigu viena vertybė yra tam, kad pasiektumėte kitą, tai žiūrėkite į tą, kurią norite pasiekti.
Kokiais gyvenimo momentais aš jaučiausi laimingiausias (-ia)? Ar tomis akimirkomis aš gyvenau pagal šią savo vertybę ir galėjau ją realizuoti?
Kas mane labiausiai erzina? Ar tai kertasi su šia mano vertybe?

2. Iš šių dešimties vertybių atrinkite tik penketą, o likusius penkis išbraukite. Dabar Jūs tiesiogine prasme nusibrėžėte kelią, kuris veda į tikslą: tai, ką išbraukėte yra Jūsų autobusas, lėktuvas, kojos – priemonės, palengvinančios kelionę.

3. Išbraukite dar dvi vertybes

4. Liko trys dalykai, kurie greičiausiai taip tarpusavyje susiję, jog atėmus vieną, netektų svorio ir prasmės likę du. Dabar turite šalia kiekvieno iš tų trijų parašyti, kaip juos suprantate ir kodėl Jums jie tokie svarbūs. Būtinai rašykite! Ne pamąstykite, ne praleiskite šią užduotį, nes tai per sunku, kvaila, ir taip aišku, neturite laiko ir panašiai. Rašymas padės surikiuoti mintis nuosekliai, išsiaiškinti, kas slepiasi po šiais trimis pasirinkimais Jums asmeniškai.

5. Palikti tik vieną iš trijų vertybių. Palikite tai, be ko, atrodo, Jūsų tiesiog nebebūtų, jei būtų atimta, nepasiekta, nepajausta.

6. Šio darbo rašytinių rezultatų nesunaikinkite. Apmąstykite savo pasirinkimus po mėnesio, po pusmečio, galiausiai po metų ir penkerių. Jei nuomonė apie tris (o gal net penkias?) svarbiausias vertybes per šį laiką nepakito, Jūs žinote, kur norite būti, kai ateis, tarkime, 90-ties jubiliejus, Jūs atsakingai bei brandžiai žiūrite į savo gyvenimą. Tie trys ar penki dalykai – iš tiesų Jūsų kelrodės žvaigždės. Ryžtingai sutelkite valią to siekti ir jei reikės pasipriešinkite savo silpnybėms bei aplinkos įtakai.

 

Vertybes

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: