KAIP TRENIRUOTI PROTĄ

Kaip veikia protas?
Protas suformuoja tam tikrus gyvenimo ir pasaulio suvokimo scenarijus – kaip, iš ko sudarytas pasaulis arba koks yra gyvenimas. Tokie suvokimai įsitvirtina kaip mūsų tam tikri įsitikinimai, kurie tampa savęs ir aplinkos priėmimo neginčijamos taisyklės. Pavyzdžiui: negalima niekuo pasitikėti, nes vistiek apgaus arba reikia tyliai džiaugtis sėkme, nes kas nors nužiūrės ir t.t.
Kas vyksta netreniruojant proto?
Neinvestuojant į šį procesą ir nepadedant protui vystytis, žmogus lieka su gana siauru požiūriu ir iš gyvenimo ima tik tą informaciją, kuri patvirtina jo susiformavusius įsitikinimus, visa kita ignoruodamas. Netreniruojant proto ir tiesiog stengiantis išlaikyti status quo, gyvenimas tampa nesibaigiančia rutina pasikartojančių situacijų, kurios tik patvirtina įsitikinimus. Dar blogiau, kai tokie įsitikinimai didžiąja dalimi būna paremti ne nuosava patirtimi, o kitų žmonių paaiškinimais ar aprašymais.
O kaip treniruoti protą?
Treniruotė vyksta tuomet, kai atsisakoma įprastų proto įsitikinimų, o tai galima daryti atliekant šiuos veiksmus:
1. Sąmoningas pokalbis su savimi.
Pavyzdžiui, aš matau situaciją tokią…, gerai, bet aš galiu ir klysti. O jeigu viskas yra šiek tiek kitaip, nei man atrodo? Kaip gali būti kitaip?
2. Autentiška patirtis.
Protas vystosi atliekant naujus, neįprastus veiksmus, t.y. prieš ką nors nusprendžiant ir prieš suformuojant savo nuomonę, aš pirmiausia tai išbandau pats ir tik tada sprendžiu.
Naujos patirties dėka, protas pradeda rinktis naujus pasaulėžiūros kampus, naujus suvokimus ir tuomet ateina įžymus suvokimas: aš žinau tai, kad nieko nežinau. Kai mes atliekame naujus veiksmus mūsų smegenyse formuojasi naujos neuroninės jungtys, o tai stabdo su didėjančiu amžiumi įprastą smegenų nykimą.
Tad jeigu norite nebukėti, o vis labiau vystyti savo smegenis, atsisakykite senų sustabarejusių įsitikinimų ir tikrinkite naujus būdus savo pačių patirtimi.
O čia pratimas, kuris padės jums treniruoti smegenis ir suteiks daug džiaugsmo:
Bent 10 dienų kiekvieną dieną padarykite po 5 naujus dalykus, arba senus dalykus kitaip.
Pavyzdžiui: išsivalykite dantis kita ranka nei įprasta, važiuokite į darbą kitu keliu nei įprasta, niekada nekalbinote nepažįstamo praeivio – užkalbinkite ir palinkėkite jam geros dienos.
Ir t.t.
Pamatysite, tai ne tik plės jūsų požiūrį, vystys pasaulio suvokimą, bet ir suteiks daugiau laimės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: