BET KOKIOJE ŠEIMOJE VISADA YRA BALANSAS

– Kaip aš galiu pasitikėti savo vyru, jei atsitikus nelaimei jis puola nervintis, o aš turiu viską staigiai spręsti pati?
– Viskas teisingai, šeimoje visada yra balansas: jeigu tu iškart viską puoli spręsti racionaliai, kažkas juk turi parodyti jausmus. Vadinasi, ši dalis lieka tavo vyrui.
– Tu nori pasakyti, kad jei atsitikus nelaimei aš pulčiau į isteriją, tuomet mano vyras viską sutvarkytų?
– Jei isterija vadini kylančių emocijų parodymą, tai taip, tą turiu omeny.
– Chm… gerai.

Po savaitės.

– Kaip sekėsi?
– Nu, žinok, įdomiai. Parodžiau aš ten tas emocijas ir suveikė.
– Pasakok.
– Važiuoju mieste automobiliu, truputį skubu, truputį autobusų juosta… ir nespėjau sureaguoti, kai mane nufotkino radaras. Skambinu vyrui, lediniu balsu sakau: “Prisidirbau, gausiu baudą, ką mes galim padaryt? Turim pažįstamų? Gal tas, gal anas?“ Jaučiu, jis jau pradeda nervintis, kelt balsą, sako: “Kaip tu taip sugebi?“ “Gerai, – atsakau, – grįšiu namo, pakalbėsim“. Padedu ragelį ir prisimenu, kad reik rodyt emocijas. Perskambinu jam ir pradedu iš naujo: “Bet tikrai, kaip aš taip sugebėjau, kas dabar bus? Ką man daryt?“. Kitam telefono gale nurimęs balsas: “Grįžk namo, pažiūrėsim“.
Grįžau. Vyras jau perskambinęs kelis pažįstamus, išsiaiškinęs situaciją ir nusprendęs, ką darysim. Aš sėdžiu lengvai tariant nustebinta ir jaučiu, kad jei telefonu tas emocijas dar bandžiau išspaust, tai dabar jos realiai pačios veržiasi lauk. Sėdžiu, žliumbiu ir skundžiu save: “Bet tai kokia aš višta, amžiais reik lėkt, amžiais prisidirbu, nu ir kam?“ Prasiveržė ir baimė, ir gėda ir visas emocijų rinkinukas, kuris eilinį kartą buvo paruoštas užgniaužti.
– Ir kuo viskas baigės?
– Tą vakarą man buvo paruošta vakarienė, įjungtas mėgiamas filmas ir visą vakarą buvau puoselėjama kaip retas porceliano servizas.

Balansas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: